Menu główne
Ciasto z mleka i kolorowych galaretek

Czy można ten deser nazwać ciastem? Deser smakuje wybornie, połączenie masy mlecznej z kwadracikami kolorowych galaretek. Wykonanie tego przysmaku nie wymaga specjalnych zdolności kulinarnych, a do jest ekonomiczne. Smakuje niczym mleczna galaretka, polecam szczególnie dla najmłodszych. Wprowadziłam małe zmiany do receptury na swoje potrzeby. Czy znajdą się w Waszym gronie zwolennicy przygotowania tego przysmaku? Nie wątpię. Polecam i zapraszam.

Źródło: Kliknij tutaj

Składniki:

 • 3 galaretki (u mnie agrestowa oraz truskawkowa, można je przygotować dzień wcześniej) 
 • 1l mleka 3,2%
 • 8 łyżek cukru kryształu
 • 20g żelatyny do deserów
 • aromat waniliowy Skworcu (ilość dozujemy wg upodobań)

Wykonanie:

 1. Każdą galaretkę rozpuść w około 300ml gorącej wody, mieszając aż całkowicie się rozpuści. Następnie każdą z nich przelej np. do głębokiego naczynia i wstawić do lodówki w celu stężenia. 
 2. Mleko zagotuj z dodatkiem cukru oraz aromatu waniliowego .
 3. Do zdjętego z ognia gorącego mleka wsyp żelatynę i energicznie mieszaj, aż się rozpuści. Kiedy mleko będzie chłodne, włóż je do lodówki. 
 4. Gdy galaretki już stężały, pokrój je nożem na niewielkie kwadraty, aby były gotowe do wrzucenia do mlecznej masy. 
 5. Teraz najważniejsze: musisz wychwycić moment, gdy mleko zacznie przybierać konsystencję zwartego kisielu i wtedy część masy wlej do przygotowanej formy (użyłam naczynia ceramicznego w kształcie kwadratu i wyłożyłam go folią spożywczą, naczynie powinno przyjąć min. 2 litry płynu), następnie wysyp wybraną przez siebie ilość kolorowych kosteczek. Wymieszaj delikatnie zawartość formy, np. łyżką.
 6. Na końcu przykryj wszystko pozostałą częścią mlecznej masy, na wierzch której powciskaj resztę galaretkowych kwadracików. Całość przenieś do lodówki do stężenia. 

Smacznego!

Komentarze  

+3 #1 Jarek 2015-05-14 18:05
Bardzo pyszne mmm... Polecam :lol:

Nie masz uprawnień do komentowania

Facebook