Menu główne
Szczaw polny w słoikach (szczaw solony pasteryzowany na zimę)

W tym roku cierpimy na nadmiar szczawiu polnego wokół naszego nowo wybudowanego domu. Postanowiłam go odpowiednio spożytkować - a mianowicie zrobić zapas szczawiu do domowej spiżarni, w sam raz na zimę. Pasteryzowane liście są doskonałym dodatkiem do zupy szczawiowej, którą uwielbiamy. Oczywiście nie należy przesadzić z ilością jego spożycia. Dobór ilości składników dobieramy do własnych możliwości, mi udało się już przygotować 7 słoiczków. Zapraszam i polecam.

Składniki:

  • liście szczawiu polnego
  • sół kamienna

*Ilość użytego szczawiu jest dowolna. Najważniejsze jest by zdobyć liście wolne od spalin i zwierząt oraz innych czynników szkodliwych.

Wykonanie:

  1. Liście szczawiu dokładnie myjemy, płuczemy i osuszamy.
  2. Następnie siekamy go w paski do 1 cm.
  3. Tak pokrojone liście szczawiu oprószamy solą kamienną (z ilością nie należy przesadzać), wszystko zależy ile liściu udało się Wam zdobyć, całość zagniatamy dłonią.
  4. Wyparzone i suche słoiki wypełniamy zawartością miski. W słoikach szczaw należy uganiatać ciasno, podczas pasteryzowania zawartość słoika znacznie nam się zmniejszy.
  5. Gotowe słoiki pasteryzujemy 15 minut i odkładamy do domowej spiżarni.
  6. Szczaw polny solony jest doskonałym dodatkiem do zupy szczawiowej z jajkiem.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Wypowiedź pokaże się po zaakceptowaniu jej przez właściciela serwisu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PrzysmakiEwy.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook